STRONA GŁÓWNA‎ > ‎AKTUALNOŚCI‎ > ‎

„Przychodzi homo do Kościoła” debata 1.06.2012 Warszawa

opublikowane: 18 maj 2012, 06:53 przez grupa "Wiara i Tęcza" Warszawa   [ zaktualizowane 21 maj 2012, 04:24 przez AB Kapturkiewicz ]
Czy gej może być chrześcijaninem? Czy chrześcijanin może być gejem? Czy tzw. „leczenie” homoseksualności jest etyczne? I czy Kościół w swej istocie jest homofobiczny?

 Grupa „Wiara i Tęcza” zaprasza na pierwszą niezależną debatę o problemach chrześcijan LGBT w Polsce połączoną z pokazem głośnego filmu „Modlitwy za Bobby’ego”  (USA, 2009).

W dyskusji wezmą udział:

dr Dominika Kozłowska, redaktor naczelna miesięcznika „Znak”

Barbara Kapturkiewicz, współzałożycielka grupy „Wiara i Tęcza”

prof. Tadeusz Bartoś, filozof i teolog

prof. Jakub Slawik, teolog

Jan Świerszcz, psycholog, działacz Kampanii Przeciw Homofobii

Spotkanie poprowadzi red. Marcin Dzierżanowski

1 czerwca 2012 r., godz. 20.00

Kino KC, ul. Nowy Świat 6/12

Cena biletu 20 zł

Warszawa

 

„Wiara i Tęcza” jest nieformalną grupą chrześcijan sprzeciwiającą się wszelkim formom dyskryminacji osób homoseksualnych, transseksualnych oraz biseksualnych, zarówno w społeczeństwie, jak i we wspólnotach religijnych.

 

Modlitwy za Bobby’ego (Prayers for Bobby) –  (reż. Russell Mulcahy) nominowany do Złotych Globów i nagrody Emmy film opowiada historię Bobbiego Griffitha (Ryan Kelley), młodego homoseksualisty, który aby zyskać akceptację głęboko wierzącej matki staje się aktywnym członkiem religijnej wspólnoty prezbiteriańskiej. Kościół odrzuca go jednak, w wyniku czego chłopak popełnia samobójstwo. Film powstał na podstawie prawdziwej historii, opisanej w powieści Leroy'a Aaronsa z 1995 r. pod tym samym tytułem
ą
grupa "Wiara i Tęcza" Warszawa,
18 maj 2012, 06:53
ĉ
grupa "Wiara i Tęcza" Warszawa,
18 maj 2012, 06:53
Comments