STRONA GŁÓWNA‎ > ‎AKTUALNOŚCI‎ > ‎

Kraków-IDAHOBIT i spotkanie z Dorotą Hall

opublikowane: 9 maj 2017, 01:30 przez AB Kapturkiewicz
Grupa Wiara i Tęcza zaprasza do wspólnej ekumenicznej modlitwy w intencji ofiar homofobii, bifobii i transfobii oraz w intencji nawrócenia prześladowców.

Środa, 17 maja 2017 , godzina 17.00 - 18.00
Spółdzielnia "Ogniwo" Kraków, ul. Paulińska 28
 https://www.facebook.com/events/1333289140086796/

Modlitwy poprowadzą księża Parafii Ewangelicko Augsburskiej w Krakowie - ksiądz dr Roman Pracki, proboszcz, oraz ksiądz Dawid Baron, wikary. 

Na spotkaniu modlitewnym będą mile widziani wszyscy zainteresowani, niezależnie od wyznania i światopoglądu.

Międzynarodowy Dzień Przeciw Homofobii, Bifobii i Transfobii obchodzony jest co roku 17 maja w rocznicę usunięcia w 1990 roku przez Światową Organizację Zdrowia homoseksualności z Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób. 

W tym czasie chrześcijanie LGBT oraz ich sojusznicy na całym świecie modlą się i czuwają w intencji ofiar dyskryminacji i przemocy motywowanej homofobią, bifobią i transfobią. 

Modlą się też o odnowę Kościołów i społeczeństw, aby ceniono i równo traktowano LGBT oraz ich związki i zakładane przez nich rodziny.

Grupa Wiara i Tęcza należy do Europejskiego Forum Grup Chrześcijan LGBT. Włoska grupa Gionata co roku koordynuje w Europie modlitwy i czuwania z okazji IDAHOBIT
https://inveglia.wordpress.com/english/

Na rok 2017 wybrano do rozważania werset z Biblii: 
"Błogosławcie tych, którzy was prześladują! Błogosławcie, a nie złorzeczcie!" (Rz.12.14)

Polecamy wsparcie pieniężne akcji ratowania ofiar homofobii w Czeczenii. Obecnie tylko zorganizowana ewakuacja jest w stanie ocalić życie mężczyzn homo i biseksualnych, oraz za takich uważanych. Są oni systematycznie wyłapywani, torturowani i zabijani: https://kph.org.pl/funduszpomocyczeczenii/


                                                                                           


Bezpośrednio po modlitwach IDAHOBIT, zapraszamy na spotkanie autorskie z dr hab Dorotą Hall, socjolożką z Instytutu Filozofii i Socjologii Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. 

środa 17 maja 2017 w godzinach 18.00 - 20.00
Spółdzielnia Ogniwo w Krakowie, ul. Paulińska 28

Książka pt. "W poszukiwaniu miejsca. Chrześcijanie LGBT w Polsce" jest wynikiem wieloletnich badań Autorki, w tym wnikliwych obserwacji w grupie Wiara i Tęcza i zawiera liczne odniesienia do relacji naszych uczestników. 

Rozmowę poprowadzi Agnieszka Król, socjolożka, doktorantka UJ w Krakowie.


https://www.facebook.com/events/1678225105813442/


dr hab. Dorota Hall  – antropolożka kultury i socjolożka, pracuje w Zakładzie Badań nad Religią w Instytucie Filozofii i Socjologii PAN. Jest krajową ekspertką ds. badań terenowych w sieci FRANET koordynowanej przez Agencję Praw Podstawowych UE oraz wiceprezeską Międzynarodowego Stowarzyszenia Badań nad Religią w Europie Środkowo-Wschodniej (ISORECEA). W ostatnim czasie zajmowała się problematyką religii i nienormatywnej seksualności/płci z perspektywy nauk społecznych. Autorka książki "W poszukiwaniu miejsca: chrześcijanie LGBT w Polsce" (Warszawa: IFiS PAN, 2016).

Agnieszka Król - socjolożka, doktorantka UJ, zajmuje się tematyką z zakresu socjologii płci, przeciwdziałania dyskrymiacji oraz studiów nad niepełnosprawnością. Współautorka książki "Różnym głosem. Rodziny z wyboru w Polsce" (wraz z prof. J. Mizielińską i dr J. Struzik).


                                                                                                
Comments