STRONA GŁÓWNA‎ > ‎AKTUALNOŚCI‎ > ‎

Wielki Czwartek

opublikowane: 28 mar 2013, 09:04 przez AB Kapturkiewicz   [ zaktualizowane 28 mar 2013, 09:08 ]
Jezu, Twoje człowieczeństwo było całkowicie spełnione.Jak często sobie tego nie uświadamiamy. Doświadczałeś każdej możliwej emocji żyjąc tutaj, między ludźmi.

Gdy zasiadałeś do ostatniej wieczerzy wiedziałeś,że zostaniesz zdradzony.Jak złożona jest ludzka natura.Częścią życia jest ból, ale ukojeniem jest oddanie się w ręce Twojego Ojca.Tak właśnie postąpiłeś.Nie byłeś wolny od strachu i niepewności następnych chwil.Jednak stawiłeś tym uczuciom czoła, pamiętając o tym jacy jesteśmy.W swoim człowieczeństwie każdy z nas jest niedoskonały.Miewamy wątpliwości.Jesteśmy o krok od wycofywania się przed wyzwaniami.Ty jednak dajesz niekończącą się inspirację do tego by trwać w miłości do Boga i przeżyć swoją podróż do końca.Bez względu na konsekwencje.Wszystko jest częścią życia.

Także nasze błędy,wypieranie się siebie.Doświadczyłeś tego.Piotr wyprze się Ciebie.Wiesz o tym,że tak naprawdę wyprze się siebie.W swojej słabości,bezradności,w swoim strachu. My istoty niedoskonałe jesteśmy bezradni jak Piotr wobec Twojej miłości.

Czując jak Twoja miłość może nas ocalić, ofiarowałeś nam siebie. Jesteś z nami po dzień dzisiejszy i będziesz zawsze.Jak wielkim darem jest dar duszpasterstwa!Cudem jest dar Eucharystii.Dzięki temu wręcz namacalnie odczuwamy Twoją obecność w nas.Jesteś nierozłączną częścią naszego życia na Ziemi.Kochasz nas takimi jakimi jesteśmy. Ilość Twych darów jest niezliczona: sumienie,wolna wola,uczucia,intuicja.To narzędzia dzięki którym możemy podążać Twoją drogą ku Ojcu. Ty nam ją wyznaczyłeś.Tak często tego nie doceniamy. Wspomagasz nas nieustannie gdyż sam byłeś człowiekiem i doskonale wiesz jak wielkim spektrum jest odczuwanie własnego człowieczeństwa.Kocham Cię i wiem,że Ty kochasz mnie.Dajesz temu dowód karmiąc nas swoim ciałem.Twoja miłość jest naszym pokarmem i inspiracją.