STRONA GŁÓWNA‎ > ‎AKTUALNOŚCI‎ > ‎

WiT na O'LESS FESTIWALU 23-24.11.2013

opublikowane: 8 lis 2013, 00:02 przez Aga George   [ zaktualizowane 18 lis 2013, 08:36 ]

          Zapraszamy na drugą edycję w O'Less Festiwalu, który odbędzie się w Warszawie 23-24 listopada 2013. Kolejne miejsca w Polsce gdzie  pojedziemy  i będzie można brać udział  w wydarzeniu będą na bieżąco podawane.

W tym roku proponujemy wydarzenie O’LESS Duchowość. Feministka-Lesbijka-Kapłanka. Mamy świadomość, że temat jest kontrowersyjny i niszowy. Zaznaczamy, że raczej stawiamy pytania, badamy niż stwierdzamy. Przede wszystkim chcemy podzielić się doświadczeniem, osobistą refleksją i wiedzą o miejscu lesbijek w religiach, w systemach religijno-filozoficznych.

Członkinie WiTu współorganizujące wydarzenie, zaprezentują wystawę fotograficzną pt „Święte”. Będzie to próba przedstawienia pięciu Świętych chrześcijańskich w ich nowoczesnej odsłonie. Święte bowiem żyją i dzisiaj obok nas. Zapewne większość z nas zetknęła się z nimi  nie zdając sobie z tego sprawy . Święte bowiem nie spoglądają na nas tylko ze świętych obrazów w Kościołach, lecz żyją i działają w każdej epoce.

Dodatkowo zaprezentujemy wykład pt. Kobieta –lesbijka a Kościół Katolicki, który mamy taką nadzieję, rozbudzi w nas potrzebę zgłębiania tajemnicy jaką jest miejsce kobiety w chrześcijaństwie, judaizmie, islamie i innych religiach. Tajemnicy, która domaga się rozwikłania.

 

                                                         Więcej informacji na http://2013olessfestiwal.blogspot.com/

                                                                                               http://olessfestiwal.blogspot.com/

ċ
Aga George,
8 lis 2013, 00:02
Comments