STRONA GŁÓWNA‎ > ‎AKTUALNOŚCI‎ > ‎

WiT po zamachu w Orlando

opublikowane: 28 cze 2016, 04:30 przez AB Kapturkiewicz


Jako Uczestniczki i Uczestnicy Grupy Polskich Chrześcijan LGBTQ Wiara i Tęcza wyrażamy ogromny ból i smutek z powodu tragicznego zamachu na lokal LGBT w Orlando, w którym zginęło 49 osób a 53 zostały ranne. 
Modlimy się w intencji tych, którym nienawiść odebrała życie lub zdrowie. 

Przekazujemy wyrazy solidarności i współczucia rodzinom i  bliskimi Ofiar.

Apelujemy do wszystkich ludzi dobrej woli - wierzących i niewierzących, duchownych i świeckich, aby w przestrzeni publicznej i prywatnej mówili głośno : stop homofobii i transfobii, stop mowie nienawiści która jest podłożem tak tragicznych wydarzeń. 

Po raz kolejny i ze szczególna determinacją  apelujemy do papieża Franciszka oraz do biskupów i księży kościołów chrześcijańskich  - o publiczne potępienie każdej formy przemocy  wobec ludzi LGBT.  

Samo potępiane przemocy, bez wymienienia kim są ofiary, jest  milczącym przyzwoleniem na negowanie istnienia lesbijek, gejów, biseksualnych i transpłciowych oraz na ignorowanie prześladowań jakich doznają każdego dnia na całym świecie.


Zachęcamy do składania podpisów:

Kampania Przeciw Homofobii
"Podpisz list do bliskich osób, które zginęły w Orlando"
http://kph.org.pl/orlando/

Global Network of Rainbow Catholics
Tęczowi Katolicy wyrażają żal i solidarność ze społecznością LGBTQI w USA
https://www.change.org/p/orlando-lgbtqi-community-rainbow-catholics-express-sorrow-and-solidarity-with-the-lgbtqi-community-in-the-us


               Niech miłość i odwaga  zwyciężają nienawiść i strach !
Comments