STRONA GŁÓWNA‎ > ‎AKTUALNOŚCI‎ > ‎

Zapraszamy na film "W imię..."oraz spotkanie z Małgorzatą Szumowską w Lambdzie Warszawa. 28.11 godz 18:00

opublikowane: 24 lis 2014, 08:25 przez Aga George   [ zaktualizowane 24 lis 2014, 08:26 ]
,,W imię...” przedstawia poruszającą historię niespełnionych uczuć księdza żyjącego w społeczności katolickiej. Obraz wyreżyserowany przez Małgorzatę Szumowską, autorkę wielokrotnie nagradzanego dramatu ,,33 scen z życia" i głośnego ,,Sponsoringu", zdobył w roku 2013 na festiwalu w Gdyni "Srebrne Lwy" oraz nagrodę za reżyserię i za rolę Andrzeja Chyry. Ponadto „W imię...” jako jedyny na przestrzeni ostatnich 20 lat polski film został doceniony przez selekcjonerów MFF w Berlinie nagrodą Teddy Award i wieloma innymi na świecie, co czyni go obowiązkową pozycją na liście polskich filmów LGBT do obejrzenia.

Ksiądz Adam (Andrzej Chyra) obejmuje małą wiejską parafię i organizuje przy niej ośrodek dla młodzieży niedostosowanej społecznie. Dzięki wrodzonej charyzmie i otwartości zyskuje sympatię otoczenia, przyciąga innych swoją witalnością i siłą. Przez przyjaźń z Dynią (Mateusz Kościukiewicz), młodym, zamkniętym w sobie chłopaku z łatką dziwaka, do księdza Adama powracają jego własne problemy, przed którymi uciekł w przeszłości, decydując się na przejście w stan duchowny. Ksiądz staje się wrogiem mieszkańców, kiedy ich najgorsze podejrzenia okazują się uzasadnione.

Po projekcji filmu odbędzie się spotkanie z reżyserką Małgorzatą Szumowską, które poprowadzi Mariusz Kurc, redaktor naczelny magazynu Replika. 

Małgorzata Szumowska – polska reżyserka filmowa, scenarzystka, producent filmowy. Ukończyła w 1998 studia na Wydziale Reżyserii Filmowej i Telewizyjnej Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Wcześniej przez dwa lata studiowała historię sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim. W 2001 została członkinią Europejskiej Akademii Filmowej. Wielokrotnie nagradzana na międzynarodowych i krajowych festiwalach filmowych m.in. w Meksyku, Bolonii, Berlinie, Łodzi, Krakowie i Tel-Avivie. Małgorzata Szumowska należy do głośniejszych reżyserek młodego pokolenia. 

Projekcja ,,W imię…” odbędzie się o godz. 18:00 w siedzibie Stowarzyszenia Lambda Warszawa 
ul.Żurawia 24a lok. 4,
00-515 Warszawa

WSTĘP WOLNY!

Serdecznie zapraszamy! :)
Comments