Modlitwy

Modlitwa rodzica

opublikowane: 21 cze 2015, 06:37 przez AB Kapturkiewicz

Modlitwa ułożona przez nastolatkę która przeszła kryzys wiary spowodowany odkryciem swojej orientacji seksualnej.

"Chciałabym, żeby w takiej intencji modliły się wszystkie matki i wszyscy ojcowie (w tym także moi rodzice właśnie)"


DZIĘKUJĘ PANIE, że obdarowałeś mnie cudownym dzieckiem. że mogę uczyć go Twojej miłości i przy okazji, samemu odkrywać na nowo, jak kochać Ciebie i drugiego człowieka. 

PRZEPRASZAM PANIE, że nie zawsze akceptuję moje dziecko takim, jakim chciałeś, by było. że pragnąłem odsunąć od niego szczęście i niekiedy lekceważyłem Twoją wolę. 

PROSZĘ PANIE, bym nie wątpił w to, że jesteś każdą miłością, Ojcze. I w to, że każdy jest Twoim dzieckiem, o które troszczysz się niezależnie od płci i orientacji seksualnej, która nigdy nie jest przekleństwem, a jedynie Twoim darem. 

                                                                                                                                           Amen.


Błogosławieństwo par jednopłciowych

opublikowane: 3 maj 2015, 15:35 przez AB Kapturkiewicz

Poniżej w załączniku przykładowy zestaw tekstów modlitw przy błogosławieństwie par jednopłciowych.
Opracowane przez koleżanki z grupy Wiara i Tęcza, sprawdzone przez księdza z Kościoła rzymskokatolickiego - ocenione jako poprawne teologicznie.

Wielki Post 2015

opublikowane: 1 kwi 2015, 11:21 przez AB Kapturkiewicz   [ zaktualizowane 1 kwi 2015, 11:21 ]

Grafika Tomasza:

Modlitwy Tomasza na adorację

opublikowane: 3 lut 2015, 13:00 przez AB Kapturkiewicz   [ zaktualizowane 3 lut 2015, 13:01 ]


"Stajemy dzisiaj przed Tobą Panie pełni szacunki, czci i oddania. Świadomi jesteśmy swojej małości i grzeszności. Pełni pokory i ufności jednak wznosimy do Ciebie swój wzrok, swoje ręce, swoje myśli i swoje serce. Do Ciebie Panie Dawco naszego życia przychodzimy i przynosimy wszytko to, czym żyjemy i kim jesteśmy.


Chcemy prosić Ciebie Panie Boże "miłośniku życia"  (Księga Mądrości 11, 26 BT) o wybaczenie za to, że nie dostatecznie ceniliśmy ten Twój dar - życia i zdrowia. Za to, że nie zawsze celowaliśmy w dobrym; brakowało nam odwagi by stanąć po stronie prawdy; za wszelkie umniejszenie pozycji dziecka Bożego - przepraszamy Cię Panie... 

***

Ty o Panie chcesz abyśmy wszyscy "mieli życie i to mieli je w obfitości" (Ewangelia Jana 10,10b BT). Klękamy dziś tutaj przed Tobą w akcie naszej wiary i podziwiamy Twoje oddanie. Wszedłeś w ludzkie życie i znasz wszystkie jego troski, małe radości i codzienni obowiązki. Żyłeś w rodzinie w Nazarecie, żyłeś z bliskimi i przyjaciółmi w Galilei, a teraz żyjesz w Kościele - wspólnocie Słowa i Chleba między nami. Panie, który do nas mówisz i nas karmisz, daj nam żyć pełnią życia! Być pogodnymi, pomimo kłopotów i zmartwień. Mieć siłę do zmagania się z codziennymi troskami. Z Ciebie chcemy czerpać siły na modlitwie i tej adoracji. Zatrzymujemy się blisko Ciebie i chcemy Cię zabrać ze sobą...

***

Panie "ustanowiłeś w pięknym porządku wielkie dzieła swej mądrości, ponieważ istniejesz przed wiekami i na wieki, a nic Ci nie będzie dodane ani odjęte i nie potrzebujesz żadnego doradcy. 
Jakże godne ukochania są wszystkie Twoje dzieła, i zaledwie iskierką są te, które poznajemy. Wszystko to żyje i trwa na wieki i w każdej potrzebie wszystko jest Ci posłuszne. 
Wszystko idzie parami, jedno naprzeciw drugiemu i nie mają żadnego braku; przez jedno umocniłeś dobro drugiego, a któż się nasyci, patrząc na Twoją chwałę?"
 (zob. Mądrość Syracha 42,21-25 BT)
Tak i my tutaj, razem z naszymi bliskimi, krewnymi wierzymy głęboko w Twoją mądrość i moc, ufamy Twej sprawiedliwości i miłości. Przyzywamy Twej opieki. Z nami bądź tak jak my przy Tobie trwamy...

Amen"

Modlitwa Mariusza

opublikowane: 13 sie 2011, 13:37 przez AB Kapturkiewicz

Dobry Boże boję się następnego kroku, mam ochotę uciec. Problemy przerastają mnie i przygniatają.

Daj mi odwagę by ustać i zmierzyć się z tymi wszystkimi problemami.

Daj mi odwage by walczyć i mierzyć się z  życiem, nawet jeżeli przy tym potykam się o coś trudnego, przykrego, nawet jezeli zaboli.

Daj mi odwagę walczyć o moje życie, moją przyszłość, walczyć o innych. Wzmocnij moje plecy.

Daj mi silę bronić ludzi którzy są zaczepiani i potrzebują wsparcia, bo często brak mi odwagi.

Daj mi proszę odwagę, która pomorze mi nazwać zło po imieniu, bronić dobrej i słusznej sprawy.

Wypełnij mnie Twoim Świętym Duchem; niech przemieni słabość w siłę a strach w zaufanie.

 Amen

1-5 of 5