POLECAMY‎ > ‎

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE 2015 - PODSUMOWANIE

opublikowane: 1 kwi 2015, 12:50 przez Wiara i Tęcza

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE WiT odbyły się w dniach 20-22 marca 2015 w pólnocnej części Polski.

Temat rekolekcji „Wierzyć zza krat” towarzyszył nam w sposób dosłowny i przenośny. W jaki sposób?! 
O tym słów kilka przywołując najważniejsze wydarzenia WiT-owego weekendu:

• Msze Święte- słuchane Słowo Boże i nauki księdza pełne nadziei i wiary w to, że Chrystus dany nam został jako pomoc w walce z trudnościami, słabościami. Byśmy w nim stawali się silniejsi, pełni 
w Miłość i nadzieję.
• Liturgia Godzin- modlitwa psalmami sama w sobie jest piękna i kto ją odkrył wie ile ona daje!
Z krótkich nauk Księdza w czasie tej modlitwy, szczególnie utkwiła mi w pamięci ta dotycząca Słowa:

„Słuchaj, Izraelu: Pan jest naszym Bogiem, Panem jedynym. Będziesz miłował Pana, Boga twojego, z całego swego serca, z całej duszy swojej, ze wszystkich sił swoich. Niech pozostaną w twym sercu te słowa, które ja ci dziś nakazuję. Wpoisz je twoim synom, będziesz o nich mówił przebywając w domu, w czasie podróży, kładąc się spać i wstając ze snu.”

Nie ma nic w świecie potężniejszego od miłości Boga. W Nim razem możemy wiele. Jeśli On jest naszą siłą wiele możemy odnaleźć (spokój, radość, nadzieję) i wiele możemy zdziałać. 
• Droga Krzyżowa- niektórym z nas brutalnie pokazała prawdę o nas samych, innym dała jasno do zrozumienia, że nie ma takiej trudności, której nie pokonamy. Jeśli nie my sami, to oddając ją Chrystusowi, On podźwignie ją za nas. 
• Konferencja o cudach- w małych grupach omawialiśmy wybrane cuda Jezusa, z nich zrodziły nam się bardzo interesujące wnioski, oto one:
1. Trzeba budzić Pana Boga
2. Trzeba być upierdliwym
3. Miejmy odwagę prosić za innych
4. Są różne drogi dojścia do Boga
5. Ufaj i wierz do końca
Choć niektóre z nich brzmią dość tajemniczo, zostawię je bez komentarza : )
• Konferencja z gośćmi- gościliśmy dwie kobiety, z których jedna od ponad 20 lat posługuje 
w więzieniu. Mówi więźniom o Bogu- regularnie, raz w tygodniu. Historie, które usłyszeliśmy, prawdziwe dramaty i prawdziwe nawrócenia poruszyły wielu z nas. Przede wszystkim jednak pokazały, że nie ma „kraty”, której silni duchem nie jesteśmy w stanie pokonać!
• Nabożeństwo Miłości- piękny czas, w którym modliliśmy się za siebie prosząc o miłość i inne potrzebne łaski do życia. Modlitwa ta pokazała nam, że warto jak najczęściej modlić się za siebie nawzajem: to wspiera, dodaje sił, umacnia nas wszystkich.

Choć w kilku słowach streściłem tylko kilka punktów tych rekolekcji, to mam nadzieję, że zachęcą one do refleksji nad własną „kratą” (czyli tym co nas powstrzymuje by być bliżej Boga), tych wszystkich którzy nie mogli uczestniczyć w rekolekcjach, a wszystkim którzy uczestniczyli pomogą powrócić myślą do tych wspólnych chwil.
Do zobaczenia na kolejnych rekolekcjach!

Comments